Project nr. 2014-1-PL01-KA102-000701

Zespol Szkol Samochodowo-Budowlanych w Czestochowie (POLAND)
October 2015

Pobyt na job-shadowing w Portugalii w ramach projektu “Edukacja zawodowa na plus”uważam, za bardzo udany. Program szkolenia został przygotowany w sposób profesjonalny a wizyty w szkołach odpowiadały kierunkom kształcenia naszych nauczycieli. Dopracowując program przed przyjazdem, pracownicy Euromob okazali się bardzo elastyczni i starali się wprowadzać wszystkie zmiany przez nas zaproponowane. Podczas wizyty uczestników pracownicy organizacji przyjmującej zadbali o miłą i przyjazną atmosferę. Program kulturowy również dobrano odpowiednio. Zwiedziliśmy trzy największe miasta Portugalii: Lizbonę, Porto oraz Bragę.
Nasz pobyt był bardzo inspirujący ponieważ pozwolił na poznanie szkolnictwa zawodowego w Portugalii oraz zasad funkcjonowania oświaty w tym kraju. Mieliśmy okazję wymienić się pomysłami, doświadczeniami zawodowymi i nawiązać nowe kontakty. Bardzo się cieszę, że udało mi się odwiedzić Portugalię bo to bardzo piękny kraj i bardzo przyjaźni ludzie. Liczę także na dalszą współpracę ze stowarzyszeniem Euromob.
Justyna Mizera

W terminie 3-9 października przebywałam w Portugalii i uczestniczyłam w projekcie “Edukacja zawodowa na plus” Partnerem projektu było stowarzyszenie “Euromob” mające swoją siedzibę w Esposende. Partner okazał się firmą bardzo solidną. Program pobytu został opracowany zgodnie z założeniami i oczekiwaniami uczestników, a jego realizacja odbyła się na najwyższym poziomie. Pracownicy stowarzyszenia wykazali się ogromnym zaangażowaniem, są kompetentni i odpowiedzialni.
Odniosłam dużo osobistych korzyści z wyjazdu, wzrosły moje kompetencje zawodowe i społeczne, poprawiłam umiejętność posługiwania się językiem angielskim.
Poza wizytami w szkołach i możliwością uczestnictwa w zajęciach lekcyjnych, mogłam poznać kraj i jego mieszkańców, ponieważ “Euromob” przygotował także bogaty program kulturowy.
Portugalia bardzo mi się podobała i mogę wszystkim polecić do współpracy partnera, z którym współpracowaliśmy.
Marzena Śledź

Projekt „Edukacja zawodowa na plus”, który odbył się w Portugalii zorganizowany przez Euromob oceniam bardzo dobrze. Jestem bardzo
zadowolona z doświadczeń i zdobytej wiedzy podczas tej wizyty. Program całego wyjazdu był bardzo ciekawy i pozwolił na porównanie
bazy dydaktycznej w Portugalii i Polsce. Udział w projekcie był dla mnie okazją do porównania warunków pracy i wyposażenia ośrodków edukacyjnych w obu krajach. Realizacja programu kulturowego pozwoliła chociaż trochę poznać obyczaje i kulturę Portugali.
Jeżeli chodzi o stronę organizacyjną to wszystko było zorganizowane profesjonalnie. Warunki i miejsce zakwaterowania oceniam bardzo dobrze.
Zaangażowanie koordynatorek Euromob w realizację programu oceniam bardzo dobrze.
Beata Kolodziejska

Comments are closed.

Translate »